به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران (آی هینا)؛ جلسه کمیته اجرایی همایش «بیمه سلامت، پوشش همگانی و مدیریت منابع مالی » در مرکز ملی تحقیقات بیمه سلامت برگزار شد؛ در این جلسه ضمن گزارش اقدامات دبیرخانه همایش و بررسی سایت همایش، در خصوص مسائل اجرایی همایش بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

مهمترین هدف این همایش کاهش مخاطرات مالی با گسترش و توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره‌مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش و زمینه حفظ و ارتقاء سلامت برای همه جوامع تحت پوشش است .
بر اساس این گزارش توسعه کمی و کیفی خدمات بیمه سلامت، دستیابی به پوشش فراگیر خدمات سلامت، دستیابی به پوشش عادلانه خدمات سلامت، کاهش سهم پرداخت از جیب مردم، رفع همپوشانی بیمه‌ای، بسط و گسترش برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع از دیگر رسالت‌های حائز اهمیت در سازمان بیمه سلامت ایران است.
گفتنی است این همایش با ‏محوریت پوشش همگانی و مدیریت منابع مالی در زمستان ( 30بهمن و 1 اسفند) سال جاری برگزار خواهد شد؛ و به دنبال آن است تا با گردآوری مستندات، دیدگاه‌ها و نظرات اندیشمندان، زمینه‌سازی لازم را برای ارتقاء کمی و کیفی خدمات بیمه سلامت فراهم کرده و از آن در جهت بهبود مداوم و اصلاح نظام بیمه درمان کشور بهره برداری کند.
لازم به ذکر است خرید راهبردی خدمات سلامت، پوشش همگانی اجباری، حفاظت مالی از اقشار آسیب‌پذیر، تامین و پایداری منابع مالی، نظام ارجاع و پزشک خانواده، ارزیابی فناوری سلامت، سازمان الکترونیک و حقوق شهروندی ازجمله محورهای این همایش است که در راستای اهداف راهبردی سازمان بیمه سلامت و برنامه عملیاتی سال ۹۷ برگزار می‌شود.‏
علاقه‌مندان جهت ارسال مقاله و ثبت نام در این همایش نیز می‌توانند تا اول بهمن ماه به نشانی اینترنتی hamayesh-‎nchir.ihio.gov.ir‏ مراجعه کنند.‏